תרבות צריכה PDF הדפסה דוא

בעולם של פרסומות, ריאליטי ויחצנים, אנו (ההורים) אמורים להתמודד עם תרבות הצריכה שלנו ושל ילדינו. מילת המפתח היא גבולותshop_web שיש להציב מראש. הכל מתחיל ונגמר בתקציב. תקציב משפחתי סולל לנו את הדרך הכלכלית שלנו. כשאנו צועדים על הדרך קל לנו. כשאנו יורדים מהדרך, אנו נתקלים במהמורות, סלעים ואבנים (מינוס, ריבית חובה וקנסות). הדרך מתווה לנו גבולות וחסמים.

 

כשנדגים התנהגות כלכלית שפויה לילדינו (או לסביבה הקרובה), נוכל לדרוש מהם התנהגות צרכנית וכלכלית מבוססת תכנון. ילד (או מבוגר) נוטה לכיוון "נילי תקני-לי" מטבעו ותפקידנו להחזירו לנתיב הבטוח. לא תמיד זה קל, ואז גם המבוגר פונה ליעוץ, אולם חינוך מגיל צעיר יניב את הפירות בגיל העשרה shopingdog_webומאוחר יותר יכשהם יתחתנו.

הדוגמא היומיומית הטובה ביותר היא החשבון הסלולארי של ילדינו. במידה ולא נשים גבולות, נמצא את ילדינו מדברים מהבית בעזרת הטלפון הסלולארי. אבל למה? הרי לידם יש טלפון זול יותר, ללא קרינה, איכותי יותר, אז למה? הם ממשיכים לדבר בסלולארי כי לא שמים להם גבולות.

שיטה ללימוד תקצוב היא להגביל את סכום ההוצאה על הטלפון ולתת לילד להחליט על מה הוא מוציא. הילד יכול להחליט שאת הכסף הוא מוציא על שיחות או שילוב שיחות והמתנה-נעימה או שיחות וגלישה באינטרנט או שיחות ומסרונים וכו. החוכמה היא בקביעת תקציב חודשי הגיוני, סביר ובר-ביצוע.

לא יתכן שילד שמקבל שיחה לביתו יבקש מחברו לצלצל לנייד שלו !! (מקרה שהייה מול עיניי) יש ללמד את הנער כי הכסף של החבר יקר גם הוא. גבולות קיימים לכסף של כולם.

 

והכי חשוב, דוגמא אישית. מי שמראה לילדיו (לאורך שנים) כי הוא מחושב, יחנך ילדים מחושבים. כמובן שיש להקשיב לרחשי הסביבה stairsup_webשל הילד אולם הקו המנחה של ההורים ימשיך אצל הילדים כי בסך הכל ילדינו הגיוניים ומקשיבים לאמירות מבוססות. גם בהוצאות על משחקים, בגדים, בילויים יש לתקצב את ילד (כמו את הוריו). ילד החי עם תקציב (ולא משנה אם זה מדמי כיס או סתם תקציב מגביל) יגדל להיות בוגר לא מבזבז.

ילד כזה לא יתרשם מפרסומות כי הוא ראה בביתו שלא רצים לקנות כל מוצר המפורסם אלא לפי צורך. ילד כזה יבין שחולצת המותג לא נותנת יותר מחולצה טובה ללא מדבקת מותג עליה. מצד שני עלינו לתת לילד (עד גבול מסויים) לבחור את קניותיו כל עוד שהוא עומד בתקציבו.

כשאנו משחררים לילד את חבל ההחלטה, הוא יהייה פנוי יותר להקשיב להדרכה שלנו שתסביר לו מה כדאי לקנות.

 

אבל הכי חשוב לזכור, דוגמא אישית היא הבסיס לכל דרישה.

 

Facebook Like

מבזקים וחדשות

חדשות מעודכן אפריל 2017

רוצים לקנות בית ולקבל את הבית מרוהט? משכנתא מממנת, משכנתא שחוסכת כסף כדי שתוכלו לקנות את מוצרי הבית לדירתכם החדשה,  צלצלו ושאלו כיצד  053-7-556-335  077-5-4357-63

.

.

פריים? צמוד? קצר מועד? קנס יציאה? - זקוקים לעזרה? לא מבינים? צלצלו ונדבר  077-5-4357-63   053-7-556-335

.

.

.

אתם מכוסים? קר לכם? השמיכה קצרה או שיש מקום לרגליים, בואו נבדוק שיש לכם מספיק שמיכה לתקופות קרות, פגישה אחת שתאיר לכם את העתיד ותכין אותכם לנסיעה לחו"ל, החתונה של הילדים או הולדת הנכד/ה.

.

.

.

כשאנחנו קונים רכב (50,000 ש"ח) אנו בודקים אותו בעלות של 500 ש"ח. את המשכנתא שלכם נבדוק בחינם ונמחזר במחיר קטן יותר מ-1%, כי אצלנו המחיר קבוע גם אם חוסכים ללקוח 50,000 ש"ח וגם אם חסכנו לו 350,000 ש"ח.

נצלו את הריביות הנמוכות, צלצלו עכשיו    077-5-4357-63   053-7-556-335

חיפוש באתר

מונה צפיות תוכן

מונה צפיות תוכן : 461659
Facebook: Tovana.Yehuda Linked In: yehudayizraeli Twitter: yizraeli External Link: yizraeli.cafe.themarker.com